Często zadawane pytania

Co to jest Fonmoney?

Fonmoney to wygodny w użyciu, bezpieczny i cieszący się uznaniem serwis internetowy umożliwiający przesyłanie pieniędzy do wielu krajów. Pieniądze mogą być wysłane bezpośrednio na konto bankowe bądż w formie doładowania telefonu. W porównaniu do innych instytucji finansowych klienci oszczedzają w Fonmoney do 90% kosztów transakcyjnych.

Czy Fonmoney jest bezpieczną stroną?

Strona internetowa Fonmoney zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom za pomocą protokołu SSL. W pasku adresu przed nazwą strony stoją zielone literki https i zielona kłódka, co oznacza, że przesyłane dane są szyfrowane i zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Jaką licencję posiada Fonmoney?

Przelew UK
Transpaygo Limited. ze swoją marką Fonmoney posiada licencję Urzędu ds. Nadzoru Finansowego FCA (Financial Conduct Authority). Dzięki temu jesteśmy legalną i autoryzowaną instytucją finansową z numerem licencji FRN 722528.

W brytyjskim Urzędzie Skarbowym HMRC Transpaygo Limited figuruje jako Money Service Business pod numerem licencji 12579512.

Przelew UE
Usługę finansową zapewnia Easy Payment and Finance, EP, S.A. z siedzibą pod adresem Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madryt. Easy Payment and Finance, EP, S.A., jest zarejestrowana w Bank of Spain pod numerem referencyjnym 6849, hiszpańskiej licencjonowanej instytucji finansowej regulowanej przez Bank of Spain.

Obsługę techniczną zapewnia Transpaygo Limited z siedzibą pod adresem Aldgate Tower 2 Leman Street, E1 8QN London, United Kingdom.

Co to jest FCA?

FCA (Financial Conduct Authority) to brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego. Jest on odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Fonmoney posiada licencję FCA o numerze 722528

Co oznacza BDE?

Bank Hiszpanii (Banco de España lub BDE) jest podmiotem prawa publicznego, który pełni funkcję krajowego banku centralnego w Hiszpanii. Jest również właściwym organem krajowym Hiszpanii odpowiedzialnym za nadzór nad hiszpańskim systemem bankowym i innymi pośrednikami finansowymi działającymi w Hiszpanii.
Funkcje te są wykonywane w europejskich ramach instytucjonalnych, których Banco de España jest częścią jako członek Europejskiego Systemu Banków Centralnych (ESBC) i Eurosystemu.
Pod nadzorem BDE Fonmoney świadczy swoje usługi w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG), za pośrednictwem swojej spółki zależnej Mi Envío Entidad de Pago, S.L. i na podstawie licencji nr 6926.

Gdzie znajdę opinie o Fonmoney?

Rzetelne i niezależne opinie o Fonmoney możesz znaleźć na największej europejskiej platformie recenzentów Trustpilot. Każdy klient może również zostawić swoją recenzję o naszym serwisie. Twoje zdanie się liczy!

Do kogo mogę się zwrócić, jeśli potrzebuję pomocy?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojej transakcji lub potrzebujesz więcej informacji o naszych usługach, możesz w każdej chwili zwrócić się do naszego Biura Obłsugi Klienta, wysyłając wiadomość [email protected]. Chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Jak chronione są moje pieniądze?

Do ochrony Twoich środków korzystamy z mechanizmu zwanego "safeguarding". Polega to na tym, że umieszczamy Twoje pieniądze osobno na oddzielnym koncie (znanym jako "safeguarding account") w Raiffeisen Bank International AG, Vienna, Austria.

Jako instytucja płatnicza autoryzowana i regulowana przez FCA, środki posiadane u nas nie są objęte programem rekompensat za usługi finansowe (Financial Services Compensation Scheme). Zamiast tego przechowujemy Twoje pieniądze na rachunku ochronnym, co oznacza, że pieniądze te są trzymane oddzielnie od innych naszych aktywów w przypadku naszej niewypłacalności i będą wykorzystane do spłaty Tobie i innym klientom.

Raiffeisen Bank International AG zapewnia nam rachunki zabezpieczające, ale nie monitoruje środków, które umieszczamy na rachunku zabezpieczającym ani sposobu obsługi tych rachunków. Jako instytucja płatnicza autoryzowana przez FCA naszym obowiązkiem jest segregowanie środków.

Do you want to send money to Cuba?

For more information click here.

Masz jeszcze inne pytania dotyczące przelewów pieniężnych?

Więcej informacji i odpowiedzi na pytania o przelewach pieniężnych znajdziesz, klikając tutaj.

Masz jeszcze inne pytania dotyczące doładowań telefonów?

Więcej informacji i odpowiedzi na pytania o doładowaniach kont znajdziesz, klikając tutaj.

Co to jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA)?

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa Twojego konta oprócz nazwy użytkownika i hasła, które mogą zostać skradzione przez hakerów.

W przypadku MFA użytkownik musi wprowadzić kod weryfikacyjny wygenerowany przez Aplikacja Authenticator na telefonie.

Jeśli masz już MFA, ale utraciłeś dostęp do aplikacji Authenticator, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Popularne aplikacje uwierzytelniające

Android: Authy, Google Authenticator, Microsoft Authenticator, LastPass Authenticator

iPhone: Authy, Google Authenticator, Microsoft Authenticator, LastPass Authenticator

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.