Fonmoney -

Roaming w Plusie, T-Mobile, Orange, Heyah i Play

➜ Sprawdź tutaj, jak działają przelewy do Polski (euro) z zagranicy

 

Każdy, kto wyjeżdża za granicę, czy to do pracy, na urlop czy na studia lub po prostu na weekendowe zakupy i zabiera ze sobą telefon komórkowy, ma do czynienia z roamingiem. Roaming to system umożliwiający korzystanie z usług obcych sieci w momencie, gdy osoba znajduje się w innym państwie, czyli poza zasięgiem sieci operatora, który świadczy jej usługi telekomunikacyjne we własnym kraju.

Fonmoney zebrał najważniejsze informacje na temat roamingu w Plusie, Play, Orange, Heyah i  T-Mobile, które w całości są dostępne na dole tej strony. Co ważne, każdy operator zapewnia takie same usługi dot. korzystania z polskich telefonów za granicą. Zanim opuścimy Polskę, musimy się przede wszystkim upewnić, czy nasz roaming jest aktywny. Czasem się zdarza, że ostatnim razem go wyłączyliśmy i nie aktywowaliśmy ponownie. Aby włączyć/wyłączyć roaming w Plusie i Orange należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta bądź wpisać specjalny kod aktywujący/dezaktywujący. W T-Mobile, Heyah i Play roaming jest aktywowany każdemu użytkownikowi. Kolejną ważną sprawą jest obsługa poczty głosowej.

Należy pamiętać, że za korzystanie z niej poza Polską związane jest z dodatkowymi kosztami, dlatego często będzie korzystniej, jeśli zrezygnujemy z tej usługi na czas pobytu poza granicami naszego kraju. Wygodne natomiast jest sprawdzanie aktualnego stanu naszego konta. Wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać odpowiedni kod i poczekać parę sekund na wiadomość zwrotną. I tak w Orange jest to kod *124*#, w Play, Heyah oraz T-Mobile *101#, zaś w Plusie po każdym połączeniu automatycznie otrzymujemy powiadomienie o stanie naszego konta. Jeszcze jedną informacją wartą wspomnienia jest to, aby pamiętać o podaniu numeru kierunkowego kraju, do którego chcemy dzwonić, czyli w przypadku Polski jest to +48.

Roaming_PL484x252

 

 

 

 

Z najnowszych informacji płynących z Komisji Europejskiej wynika, że opłaty za roaming (w tym wysyłanie sms-ów i transfer danych) na terenie Unii Europejskiej nie zostaną zniesione przed 2018 rokiem. Ostatnia obniżka cen miała miejsce w lipcu 2014 roku. Od tego czasu klienci wszystkich sieci komórkowych mogą cieszyć się dużo niższymi opłatami i nie muszą martwić się o wysokość rachunku np. po powrocie z urlopu z zagranicy, jeśli mają telefon w abonamencie. Obecnie maksymalna stawka roamingu za 1 minutę rozmowy wychodzącej może wynosić 97 groszy, za rozmowę przychodzącą 25 groszy, za wysłanie sms-a 31 groszy, a za transfer 1MB danych 1,02 zł*. Trzeba jednak pamiętać, że opłaty za roaming w pozostałych krajach są dużo wyższe i wtedy należy uważać przed zbyt pochopnym telefonowaniem bądź korzystaniem z mobilnego internetu.

* Dane z dn. 5.05.2015

  

beide produkte

➜ Aby łatwo doładować polski telefon, kliknij tutaj!