Fonmoney -

Pamiętaj o rejestracji telefonu na kartę!

 Właśnie tutaj doładujesz polski telefon na kartę z zagranicy

 

rejestracja telefonu na karte

W lipcu 2016 r. weszła w życie w Polsce ustawa antyterrorystyczna, która wprowadziła obowiązek rejestracji telefonów na kartę dla dotychczasowych użytkowników. Również nowi nabywcy będą musieli od tej pory podawać swoje dane przy zakupie kart prepaidowych. Do tej pory każdy - obojętnie czy polski obywatel, czy zagraniczny turysta - mógł kupić taką kartę całkowicie anonimowo w wielu punktach sprzedaży, kioskach, na stacjach benzynowych itd. 

Do 1 lutego 2017 r. osoby, które korzystają z polskich komórek na kartę, mogą zarejestrować swoją kartę SIM u operatora. W przeciwnym wypadku po tej dacie ich numer zostanie zablokowany. Żadne inne konsekwencje nie grożą. Dotyczy to usług prepaidowych (zarówno telefonu, jak i internetu na kartę) wszystkich operatorów w Polsce. 

  

Rejestrację telefonu na kartę, który jest już w użytku, można przeprowadzić na wiele sposobów. Najlepiej jest upewnić się u swojego operatora, który sposób będzie dla nas najwygodniejszy. Jedni preferują osobiście udać się do punktu obsługi operatora komórkowego, inni wolą przeprowadzić cały proces np. online w serwisie banku lub u listonosza. Do rejestracji potrzebujemy naszych danych osobowych takich jak imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu tożsamości oraz podpis. Dla firm potrzebny jest dodatkowo NIP, REGON lub numer KRS firmy. Osoba prywatna może zameldować na siebie maksymalnie 20 numerów, firma 100. Pamiętajmy też, że rejestracja kart jest darmowa

Warto wspomnieć, że operatorzy sieci gorąco zachęcają dotychczasowych użytkowników do rejestracji kart i w związku z tym przygotowali wiele promocji, np. Plus oferuje 500 zł, 50 GB i rok ważności konta, Play min. 100 zł i 10GB. Inni operatorzy również oferują ciekawe bonusy, o których informują na swoich stronach.

Aby dowiedzieć się więcej informacji o rejestracji karty SIM w:

Plus - kliknij tutaj

Orange - kliknij tutaj

T-Mobile - kliknij tutaj

Heyah - kliknij tutaj

Play - kliknij tutaj

Nju - kliknij tutaj

 

 

 Właśnie tutaj zasilisz polski telefon na kartę z zagranicy