Fonmoney -

Jak przesłać pieniądze z zagranicy do Polski

➜ Jak zrobić przelew do Polski? Przeczytaj tutaj!

 

Eksperci oceniają, że emigracja zarobkowa przesyła do Polski co najmniej o połowę więcej pieniędzy niż wynika to z danych instytucji finansowych. Oprócz pieniędzy przesyłanych za pośrednictwem banków, różnorakich firm, pieniądze przywożone są osobiście lub za pośrednictwem krewnych i znajomych.

Możliwości transferu jest dużo i ciągle przybywają kolejne. To dobra wiadomość dla klientów, ponieważ konkurencja na rynku oznacza niższe ceny za usługę. Chcąc przekazać pieniądze za granicę, możemy skorzystać zarówno z pośrednictwa przelewów bankowych, firm pośredniczących (internetowych i tradycyjnych) i kart przedpłaconych. 

Transfer przez Internet w Fonmoney

Najłatwiej możemy przekazywać pieniądze bez pośrednictwa banku. Płatności elektroniczne to wygodna i tania metoda przesyłania pieniędzy. Aby zrealizować transfer, nadawca musi zarejestrować się w naszym systemie i następnie krok po kroku podać kwotę przelewu, dane odbiorcy oraz na samym końcu wybrać metodę płatności. Cały proces nadawania przelewu odbywa się w ciągu paru minut, a pieniądze dochodzą na polskie konto złotówkowe najpóźniej na drugi dzień roboczy. Tutaj wyślesz pieniądze z zagranicy do Polski.

 

allg blog

Przelew bankowy (dane 2013 rok)

Przelewy zagraniczne są realizowane dzięki międzynarodowemu systemowi łączności bankowej SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). Kod SWIFT jednoznacznie identyfikuje bank.

Zagraniczne przelewy bankowe najlepiej zlecać przez internet. Dzięki temu pieniądze docierają szybciej do odbiorcy a my płacimy zazwyczaj niższą prowizję. W przypadku polskich banków nie przekracza ona 1 procenta od kwoty przelewu. Dodatkowo musimy jednak doliczyć prowizje banków zagranicznych, a te potrafią być znacznie wyższe.

Transfer z pośrednikiem

Bez konieczności rejestracji internetowej możemy skorzystać z systemów przekazów pieniężnych, takich jak np. Western Union. Pieniądze nadajemy u agenta systemu (często w zwykłym sklepie). Za dodatkową opłatą możemy też zamówić telefoniczne powiadomienie odbiorcy o przekazie. Przekazy takie może nadawać i odbierać praktycznie na całym świecie. Są jednak zdecydowanie droższe od ich internetowych odpowiedników. Cała operacja trwa od 2 do 5 dni.

Przesyłanie pieniędzy w Fonmoney na konta komórkowe

Idealną formą wsparcia finansowego może być również przesyłanie nowych środków na telefon. W Fonmoney doładujesz polską komórkę bez rejestracji, podawania danych i zawsze kiedy tego potrzebujesz. Konto odbiorcy zostaje zasilone od razu po pomyślnej zapłacie za transakcję.

 

➜ Zrób przelew do Polski szybko i bezpiecznie w Fonmoney!

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.