Fonmoney -

Urlop na Kubie - Jak wybrać pieniądze?

Podróż na Kubę zaplanowana, wycieczki po wyspie zaplanowane, bilety na Kubę kupione, noclegi zarezerwowane - wszystko dopięte na ostatni guzik.

A co z pieniędzmi na Kubie? Czy zabrać ze sobą gotówkę? Jeśli tak, to w euro czy w dolarach? To i wiele innych pytań zadają sobie osoby wybierające się na tę piękną wyspę. Tak naprawdę nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Jedni turyści/turystki zabiorą ze sobą euro i wymienią je w kubańskim banku na CUC lub CUP, inni z kolei wolą wyciągnąć pieniądze na miejscu.

Fonmoney poleca jeszcze inną bezpieczną możliwość - transfer pieniężny z Polski i odbiór pieniędzy osobiście na Kubie.

W naszym serwisie możesz wysłać gotówkę nie tylko Kubankom i Kubańczykom, ale również osobom spoza Kuby przebywających tam tymczasowo czyli turystom/turystkom.

Jak przesłać gotówkę na Kubę?

Jest to bardzo łatwe i wygodne! Ze względów regulacyjnych na Kubie nie można wysyłać pieniądzy samemu sobie. Dlatego jeśli chcesz wybrać pieniądze na Kubie, transakcja musi być nadana przez inną osobę. Może to być Twoja koleżanka, brat, pełnoletnie dziecko, żona. Ta osoba musi najpierw zarejestrować się w naszym serwisie i przejść do transakcji, wybierając kraj "Kuba" oraz sposób "Transfer gotówki". Następnie podaje kwotę, jaką chcesz przesłać. W kolejnym kroku ważne jest, aby nadawca/nadawczyni podał/a prawidłowe informacje dotyczące Ciebie czyli odbiorcy/odbiorczyni na Kubie i miejsca, w którym będziesz przebywać na Kubie. Można także dowolnie wybrać bank, w którym pobierzesz pieniądze. Na koniec należy przejść do zapłaty, wybierając dogodną metodę płatności. I to wszystko. Transakcja została nadana, my wysyłamy Twoje pieniądze na Kubę.

Podczas odbioru kwoty w banku na Kubie musisz pokazać swój paszport. Dlatego ważne jest, żeby wszystkie dane, które podasz na naszej stronie, zgadzały się z danymi w paszporcie. 

Pieniądze są wypłacane w walucie CUC. W banku nie są pobierane żadne opłaty przy odbiorze pieniędzy. 

Jak długo idzie transfer pieniężny na Kubę?

Pieniądze, które zostaną wysłane do banku w Hawanie, będą gotowe do odbioru w ciągu 3-5 dni roboczych. W innych prowincjach na wyspie np. w Matanzas, Villa Clara, Ciego de Ávila​ itd. odbiorca może zgłosić się po pieniądze po 7-10 dniach roboczych. Pieniądze będą czekały na odebranie 30 dni. Planując wycieczkę po Kubie, można wygodnie za wczasu wysłać pieniądze jeszcze z Europy. Jeśli z jakiegoś powodu nie dasz rady pobrać pieniędzy lub wystąpią inne przeszkody, nie masz co się martwić! Fonmoney gwarantuje 100% zwrotu pieniędzy. Bez problemu anulujemy Twoją transakcję. 

Inne metody wysyłania pieniędzy na Kubę

Fonmoney oferuje pięć metod wysyłania pieniędzy na Kubę. Dzięki temu możesz szybko, pewnie i bezpiecznie wesprzeć swoją rodzinę i znajomych na Kubie.

✔​ Przelew gotówki

✔​ Przelew pieniędzy na kartę AIS

✔​ Przelew pieniędzy na konto bankowe

✔​ Doładowanie telefonu Cubacel

✔​ Doładowanie internetu Nauta

Newsletter MTCUP banner pllL

 Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu e-mailowego tutaj.

➜ Wyślij gotówkę na Kubę tutaj!

 

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.