Fonmoney -

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada br. świętujemy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach (1795-1918) zaborów dokonanych przez Austrię, Rosję i Prusy nasza Ojczyzna powróciła na mapę świata. Dzień 11 listopada jest datą umowną, gdyż odzyskiwanie przez nasz kraj niepodległości było procesem stopniowym. 11.11.1918 r. m.in. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę nad podległym jej wojskiem, a także Niemcy podpisały rozejm z państwami ententy, co oznaczało koniec I wojny światowej.

Polen_Flagge_484x252

Dzień 11 listopada ustanowiono Narodowym Świętem Niepodległości ustawą z dn. 23 kwietnia 1937 r.  Po drugiej wojnie światowej władze Polski Ludowej usunęły Święto Niepodległości z kalendarza (w 1945 r.), ale nie z serc Polaków. Sejm przywrócił je dopiero w 1989 r.

Dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą. W Polsce dzień ten jest dniem wolnym od pracy. W Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego odbywają się główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych. W samo południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza można podziwiać uroczystą zmianę warty. Także w całej Polsce mają miejsce niezliczone wiece, spotkania, koncerty patriotyczne i parady.

hymn

Fonmoney wie, że Polacy żyjący poza Polską kochają swoją Ojczyznę i tęsknią za nią oraz za swoją rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi w kraju. Utrzymywanie kontaktu z najbliższymi jest ważne, gdyż zacieśnia więzy. Nasz serwis wspiera wszystkich rodaków przebywających za granicą, oferując wygodne i  bezpieczne przesyłanie doładowań na polskie telefony. Tutaj doładujesz im (i sobie) komórkę łatwo i korzystnie.

Pięknego Święta Niepodległości życzy Fonmoney!

 

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.