Fonmoney -

Co to jest przelew SEPA?

➜  Kliknij tutaj, żeby wysłać pieniądze do Polski 100% bezpiecznie i wygodnie

przelew sepa

Każdy, kto kiedykolwiek chciał wysłać przelew zagraniczny, trafił na pewno na pojęcie SEPA.

Co to zatem jest SEPA?

SEPA to skrót od Single Euro Payments Area czyli po polsku oznacza Jednolity Obszar Płatniczy w Euro. W jego skład wchodzi 35 państw członkowskich, które zobowiązały się do przestrzegania jednolitych zasad i regulacji prawnych dotyczących bezgotówkowego przesyłania kwot w euro. Te właśnie rozliczenia są nazywane przelewami SEPA. Podwalinami projektu SEPA było m.in. wprowadzenie wspólnej waluty Unii Europejskiej - euro, natomiast celem tego projektu ułatwienie, przyśpieszenie i zmniejszenie kosztów przesyłania transakcji w euro.

Do SEPA należą obecnie wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Ponadto do SEPA dołączyły: Islandia, Monako, Liechtenstein, Norwegia, San Marino i Szwajcaria.

Osoba, która chce wysłać przelew w walucie euro np. w z jednego niemieckiego banku do innego niemieckiego banku zrobi to tak samo łatwo i wygodnie, jeśli chciałaby wysłać pieniądze z polskiego konta walutowego w euro do niemieckiego czy hiszpańskiego banku. Koszty takich przelewów są dość niskie, a klient nie musi się obawiać, że zostanie mu naliczona niespodziewana prowizja. Również czas realizacji takiego przelewu jest nieporównywalnie krótszy niż gdyby zlecić przelew zagraniczny w innej walucie. 

Jakie są zalety przelewów w Fonmoney w porównaniu do transakcji SEPA?

- Największą zaletą Fonmoney jest możliwość przesyłania pieniędzy bezpośrednio na konta złotówkowe w Polsce (lub konta w walucie obowiązującej w danym kraju). Taka transakcja nie jest możliwa za pomocą przelewu SEPA, ponieważ przelewy SEPA dotyczą tylko transakcji w euro!

- Do przelewów w Fonmoney użytkownik potrzebuje tylko numeru IBAN oraz imienia i nazwiska odbiorcy. Żadne kody BIC, SWIFT i inne nie są potrzebne. 

- Fonmoney jest niesamowicie korzystny w porównaniu do zagranicznych przelewów wykonywanych w normalnych bankach. Opłata za przelew jest nieduża i stała, niezależnie od wysokości wysyłanej kwoty.

- Kurs wymiany euro w Fonmoney jest jednym z najlepszych na rynku w porównaniu do kursów, które oferują banki.

- Przelewy zagraniczne w Fonmoney dochodzą w ciągu 1-2 dni roboczych na konto odbiorcy.

- Odbiorca przelewu zleconego w Fonmoney nie ponosi żadnych kosztów tegoż przelewu, co ma często miejsce w przypadku transakcji realizowanych przez tradycyjne instytucje bankowe.

Warto jeszcze wspomnieć, że Fonmoney jest tak samo bezpieczną i godną zaufania instytucją jak tradycyjne banki. Nasz serwis musi spełniać surowe wymogi brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych FCA. Ponadto uważamy, że naszą najlepszą wizytówką są nasi zadowoleni Klienci.

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość na e-mail [email protected]. Nasz zespół chętnie na nie odpowie.

 

➜  Kliknij tutaj, żeby wysłać pieniądze do Polski szybko i wygodnie

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.