Fonmoney -

Obchody 3. maja w kraju i za granicą

Serwis Fonmoney życzy swoim klientom miło spędzonego dnia 3. maja oraz całej majówki. Cały czas, także w dniach wolnych od pracy, istnieje możliwość doładowania polskiego telefonu na kartę przez internet na www.fonmoney.pl

W tym roku przypada 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To już w roku 1791 uchwalono polską Konstytucję. Jan Matejko w roku 1891 uwiecznił na swoim obrazie to wydarzenie: król Stanisław August wchodzi do kolegiaty św. Jana Chrzciciela, gdzie Konstytucja zostanie zaprzysiężona przez Sejm. Marszałkowie Stanisław Małachowski i Kazimierz Nestor Sapieha są niesieni na rękach przez posłów sejmowych.

Rokrocznie obchodzi się to święto w całej Polsce poprzez organizowanie różnych wydarzeń patriotycznych. Choć nie zawsze tak było. Po odzyskaniu niepodległości w 1918, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. Po II wojnie światowej obchodzone je do 1946. Dopiero w roku 1981 władze ponownie świętowały to historyczne wydarzenie, które w roku 1990 zostało przywrócone ustawą.

Dzień ten jest wolny od pracy. Rocznica ta łączy się w majówką. W długi majowy weekend można zorganizować sobie krótki urlop, spotkać z rodziną lub zorganizować jakąś wycieczkę. Osoby mieszkające za granicą często przyjeżdżają na te czas do Polski, aby odpocząć w ojczystym kraju. Natomiast wielu Polaków mieszkających w Polsce wypoczywa za granicą.

Usługa finansowa jest świadczona przez Mi Envío Entidad de Pago, S.L., spółka zależna Transpaygo Limited, z siedzibą pod adresem z siedzibą pod adresem Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1 piętro (08003 - Barcelona). Mi Envío jest zarejestrowana w Banku Hiszpanii pod numerem referencyjnym 6926, jako autoryzowana instytucja finansowa.

Serwis techniczny jest świadczony przez Fonmoney GmbH, z siedzibą przy Alser Strasse 21/6, 1080 Wiedeń, Austria.