Fonmoney -

Jak zamówić nową kubańską kartę AIS USD (MLC)?

Karty AIS są popularnym środkiem płatniczym na Kubie. W tej chwili w obiegu są dwie karty: niebieska AIS w walucie CUC oraz zielona AIS w nowej walucie USD (MLC). Jeśli twój odbiorca/odbiorczyni na Kubie posiada już którąś z kart, możesz bez problemu wysłać pieniądze na tę kartę w Fonmoney. Transfery na karty AIS trwają 24-72 godziny w dni robocze.

 

Jeśli natomiast osoba na Kubie nie ma jeszcze karty AIS w USD, to bezpiecznie i wygodnie możesz zamówić taką kartę w naszym serwisie. Wystarczy, że nadasz transakcję dla swojego odbiorcy/odbiorczyni z wybraną przez Ciebie kwotą zasilenia karty, a my przekażemy ją bezpośrednio do Fincimexu. Ta kubańska instytucja jest odpowiedzialna za wystawianie kart AIS. Czas oczekiwania zależy od prowincji, w której znajduje się osoba czekająca na nową kartę.

 

Dzięki zielonym kartom AIS w USD Kubańczycy i Kubanki mogą dokonywać zakupów we wszystkich sklepach MLC na Kubie, które to akceptują płatności tylko w USD (MLC). Ponadto za pomocą tych kart można wypłacać na Kubie gotówkę w CUC w bankomatach. Należy tylko zwrócić uwagę, czy z tą usługą nie wiąże się jakaś dodatkowa prowizja ze strony banku.

 

Fonmoney zapewnia bezpieczne i pozbawione ryzyka przelewy na Kubę. Gwarantujemy 100% zwrotu pieniędzy, gdyby z jakiegoś powodu transakcja nie doszła do skutku. Ponadto nasze biuro obsługi otacza naszych klientów i klientki opieką i jest do dyspozycji na każdym etapie zamówienia. Odwiedź naszą stronę internetową (tutaj), aby zamówić zieloną kartę AIS USD (MLC). W odpowiednie miejsce wpisz kwotę, którą chcesz wysłać, następnie zaznacz opcję "Utwórz nową kartę" oraz wprowadź dane odbiorcy/odbiorczyni. Sprawdź przy tym, czy wszystkie dane są poprawne, aby uniknąć ewentualnego opóźnienia w wystawieniu karty. I to wszystko. Na koniec zapłać za transakcję. Od tego momentu oczekuj na wiadomości od nas. Będziemy informować Cię o statusie transakcji.

 

Co oznacza MLC? Co to jest zielona karta AIS USD (MLC)?

MLC to skrót od Moneda Libremente Convertible. Kubański rząd wprowadził tę walutę, aby można było nią płacić w specjalnych sklepach. Rząd chce w ten sposób ukrócić wymianę amerykańskich dolarów USD i innych obcych walut na czarnym rynku. Waluta USD MLC istnieje tylko wirtualnie, nie można wypłacić jej w bankach i bankomatach. Dlatego wypuszczono na rynek zielone karty AIS w walucie USD MLC. Można również wysyłać pieniądze na konta bankowe, które są prowadzone w tej walucie - Fonmoney także oferuje tę możliwość. 

Dlaczego wszyscy na Kubie chcą nagle mieć zieloną kartę AIS USD (MLC)?

W połowie lipca 2020 kubański minister gospodarki Alejandro Gil ogłosił w telewizji państwowej, że zostanie zniesiony 10% podatek od wymiany dolarów amerykańskich na Kubie. Jednocześnie 72 sklepy na Kubie zaczną akceptować zieloną kartę AIS jako metodę płatności. Od czasu obniżenia 10% podatku zielona karta AIS USD (MLC) stała się bardzo popularna na wyspie. Mieszkańcy i mieszkanki Kuby zaczęli na gwałt potrzebować nowych kart AIS. Fonmoney ma doświadczenie w wysyłaniu USD MLC na Kubę od początku 2020 roku. W Fonmoney możesz zarówno zamówić nową kartę AIS, jak i doładować istniejące karty.

 

Jak mogę utworzyć zieloną kartę AIS USD (MLC) na Kubie?

Najpierw zaloguj się lub zarejestruj się w Fonmoney, jeśli nie masz jeszcze konta w naszym serwisie. Następnie wybierz kraj "Kuba" oraz opcję "Utworzenie nowej karty AIS w USD". Kolejno wpisz kwotę, którą chcesz wysłać oraz dane odbiorczyni/odbiorcy na Kubie. Uwaga: Zwróć uwagę, aby wprowadzić poprawnie wszystkie dane: imiona, nazwiska, adres, numer telefonu, numer dowodu osobistego. Ostatnim krokiem jest zapłata za przelew. W chwili obecnej  Fincimex potrzebuje na wystawienie nowej karty 25 dni roboczych w Hawanie i 45 dni roboczych w innych prowincjach. 

 

Jak mogę doładować zieloną kartę USD (MLC) AIS na Kubie?

Jeśli Twój kubański odbiorca/kubańska odbiorczyni posiada już kartę AIS, możesz wysłać mu/jej pieniądze szybko i wygodnie w Fonmoney. Na podstawie numeru karty AIS nasz system rozpoznaje, czy wysyłasz pieniądze na niebieską kartę w USD (MLC), czy na zieloną w CUC. 

Tak, jak przy utworzeniu nowej karty AIS, musisz zalogować się do swojego konta w Fonmoney, wybrać opcję "Przelew na kartę AIS w USD", wprowadzić numer istniejącej karty AIS oraz dokonać zapłaty. Fincimex doładowuje kartę w ciągu 24-72 godzin w dzień roboczy.

 

Czy na Kubie można wypłacić pieniądze z zielonej karty AIS w USD?

Generalnie wypłata pieniędzy z karty AIS w bankomacie jest możliwa. Jednak trzeba pamiętać, że bankomat wyda banknoty w walucie peso (CUP). USD (MLC) jest walutą wirtualną i nie ma możliwości posiadania jej w gotówce. Dodatkowo bank może pobrać prowizję za wybranie pieniędzy z zielonej karty AIS. W celu wypłaty pieniędzy z bankomatu zalecamy korzystanie z niebieskich kart AIS.

 

 Zamów nową kartę AIS lub wyślij pieniądze na istniejącą kartę!