Fonmoney -

Roaming w Plusie, T-Mobile, Orange, Heyah i Play

➜ Sprawdź tutaj, jak działają przelewy do Polski (euro) z zagranicy

 

Każdy, kto wyjeżdża za granicę, czy to do pracy, na urlop czy na studia lub po prostu na weekendowe zakupy i zabiera ze sobą telefon komórkowy, ma do czynienia z roamingiem. Roaming to system umożliwiający korzystanie z usług obcych sieci w momencie, gdy osoba znajduje się w innym państwie, czyli poza zasięgiem sieci operatora, który świadczy jej usługi telekomunikacyjne we własnym kraju.

Fonmoney zebrał najważniejsze informacje na temat roamingu w Plusie, Play, Orange, Heyah i  T-Mobile, które w całości są dostępne na dole tej strony. Co ważne, każdy operator zapewnia takie same usługi dot. korzystania z polskich telefonów za granicą. Zanim opuścimy Polskę, musimy się przede wszystkim upewnić, czy nasz roaming jest aktywny. Czasem się zdarza, że ostatnim razem go wyłączyliśmy i nie aktywowaliśmy ponownie. Aby włączyć/wyłączyć roaming w Plusie i Orange należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta bądź wpisać specjalny kod aktywujący/dezaktywujący. W T-Mobile, Heyah i Play roaming jest aktywowany każdemu użytkownikowi. Kolejną ważną sprawą jest obsługa poczty głosowej.

Należy pamiętać, że za korzystanie z niej poza Polską związane jest z dodatkowymi kosztami, dlatego często będzie korzystniej, jeśli zrezygnujemy z tej usługi na czas pobytu poza granicami naszego kraju. Wygodne natomiast jest sprawdzanie aktualnego stanu naszego konta. Wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać odpowiedni kod i poczekać parę sekund na wiadomość zwrotną. I tak w Orange jest to kod *124*#, w Play, Heyah oraz T-Mobile *101#, zaś w Plusie po każdym połączeniu automatycznie otrzymujemy powiadomienie o stanie naszego konta. Jeszcze jedną informacją wartą wspomnienia jest to, aby pamiętać o podaniu numeru kierunkowego kraju, do którego chcemy dzwonić, czyli w przypadku Polski jest to +48.

Roaming_PL484x252

 

 

 

 

Z najnowszych informacji płynących z Komisji Europejskiej wynika, że opłaty za roaming (w tym wysyłanie sms-ów i transfer danych) na terenie Unii Europejskiej nie zostaną zniesione przed 2018 rokiem. Ostatnia obniżka cen miała miejsce w lipcu 2014 roku. Od tego czasu klienci wszystkich sieci komórkowych mogą cieszyć się dużo niższymi opłatami i nie muszą martwić się o wysokość rachunku np. po powrocie z urlopu z zagranicy, jeśli mają telefon w abonamencie. Obecnie maksymalna stawka roamingu za 1 minutę rozmowy wychodzącej może wynosić 97 groszy, za rozmowę przychodzącą 25 groszy, za wysłanie sms-a 31 groszy, a za transfer 1MB danych 1,02 zł*. Trzeba jednak pamiętać, że opłaty za roaming w pozostałych krajach są dużo wyższe i wtedy należy uważać przed zbyt pochopnym telefonowaniem bądź korzystaniem z mobilnego internetu.

* Dane z dn. 5.05.2015

  

beide produkte

➜ Aby łatwo doładować polski telefon, kliknij tutaj!

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.