Fonmoney -

Przelewy do Polski: pytania i odpowiedzi

➜ Kliknij tutaj, żeby zrobić przelew pieniężny w Fonmoney

 

FAQ blog

Jak zrobić przelew do Polski? Jaki jest dzienny limit? Czy moje pieniądze są bezpieczne? I tak dalej, i tak dalej.

Jest to całkowicie normalne, że gdy w grę wchodzą nasze pieniądze, które zamierzamy bezpiecznie przesłać, chcemy być pewni, że mamy do czynienia z uczciwym i rzetelnym serwisem. To zaś pociąga za sobą potrzebę doinformowania się, więc zadajemy sobie wiele pytań, na które Fonmoney daje odpowiedzi. Zebraliśmy zatem w jednym artykule najważniejsze pytania dotyczące przesyłania pieniędzy w Fonmoney.

Jak zrobić przelew w Fonmoney?

Przesyłanie przelewów w Fonmoney jest bardzo łatwe:

- Wejdź na stronę www.fonmoney.pl, wybierz kraj odbiorcy, a następnie opcję: przelewy pieniężne.

- Wpisz imię i nazwisko/nazwę oraz IBAN odbiorcy.

- Podaj kwotę, jaką chcesz wysłać.

- Zaloguj się lub jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zarejestruj się w Fonmoney.

- Dokonaj płatności za transakcję.

I to wszystko. Przelew został zlecony do wykonania. Wiedz, że w zależności od wysokości wysyłanej kwoty musimy zweryfikować Twoją tożsamość. W tym wypadku poprosimy Cię o przesłanie nam kopii ważnego dokumentu tożsamości i/lub poświadczenia o adresie zamieszkania. Na szczęście proces weryfikacji przeprowadzamy tylko raz. Podczas każdej kolejnej wizyty w Fonmoney będziesz mogła/mógł bez przeszkód wysyłać pieniądze w naszym serwisie.

Jakie dokumenty są wymagane do weryfikacji danych?

Potrzebujemy kopii ważnego dokumentu tożsamości i zdjęcia twarzy (selfie) LUB  poświadczenia o aktualnym adresie zamieszkania. Dokument tożsamości to dowód osobisty, prawo jazdy  lub paszport. Dokumentem z adresem zamieszkania może być rachunek za prąd, internet, pismo z urzędu itp. 

Jeśli wysyłasz duże kwoty lub często dokonujesz przelewów, możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje.

Jak długo idzie przelew pieniężny do odbiorcy?

To zależy dokąd wysyłasz przelew. Pieniądze z zagranicy do Polski dochodzą na konto odbiorcy zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych. Ze względów od nas niezależnych nie możemy wykonywać przelewów w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy.

Gdzie mogę zobaczyć status mojej transakcji?

Po zalogowaniu się w serwisie należy kliknąć na "Moje konto".

Czy wysyłanie przelewów w Fonmoney jest bezpieczne?

Oczywiście! Fonmoney jest zalegalizowaną instytucją finansową, która jest licencjowana i regulowana przez FCA, brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego. To oznacza, że zarówno Twoje dane, jak i pieniądze są całkowicie bezpieczne.

Jakie są opłaty za przelew pieniężny?

Opłaty są nieduże i zależą od kraju docelowego. Najlepiej sprawdzić na naszej stronie.

Jaki jest limit dla transakcji?

Każdy klient może wysłać maksymalnie 5000 € w ciągu 30 dni.

Czy mogę zrobić przelew w każdy dzień?

Fonmoney to serwis internetowy, który jest otwarty 24/7. Użytkownicy mogą składać zamówienia o każdej porze. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że Fonmoney realizuje transakcje w dni robocze.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji lub jak nawiązać kontakt z Fonmoney?

Jeśli nie znalazłaś/eś w tym artykule odpowiedzi na swoje pytanie, zajrzyj koniecznie do naszych FAQ

W każdej chwili możesz wysłać do nas wiadomość tutaj. Nasz kompetentny i pomocny zespół odpowiada na każdy e-mail i udziela rzetelnych informacji.

  

  

➜ Kliknij tutaj, żeby zrobić przelew pieniężny w Fonmoney

 

 

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.