Fonmoney -

Polskie sieci i formy płatności

Ktoś mógłby powiedzieć — to bardzo proste, wchodzę na internet, wybieram operatora  mojej sieci a następnie doładowywuję konto. Brzmi prosto, niekoniecznie tak będzie.Słysząc takie zapewnienia postanowiliśmy zrobić listę operatorów i możliwe metody płatności za doładowanie. Okazało się, że będąc za granicą potrzebujemy albo karty kredytowej albo polskie konto bankowe. Niestety nie każdy ma do tych form płatności dostęp.

Orange

Na początku zajmiemy się operatorem sieci Orange. Na wielu forach internetowych można przeczytać, że doładowanie numeru na orange.pl jest możliwe dla osób przebywających za granicą. Potrzeba jednak być w posiadaniu polskiego konta bankowego lub karty kredytowejń MasterCard lub Visa. Po próbie doładowanie konta polskiego, nie wybierając jeszcze sposobu zapłaty za usługę, na stronie pojawiła się notka, że konto nie może być doładowanie, gdyż jeszcze nigdy nie było doładowywane przelewem bankowym. Łatwo nie jest. Życzymy powodzenia, może komuś się uda. Przeglądając Regulamin serwisu natknęliśmy się na notkę, iż za doładowanie konta pobierana jest opłata. Niestety nie można znaleźć o jaką kwotę chodzi.

Play

Podobnie jest w sieci Play. Doładowanie z zagranicy jako takie jest możliwe. Jednak po dokładnym przygląnięciu się możliwym formom płatności stwierdzamy, iż rzadko kto dysponuje polskim kontem bankowym. Dodatkowo można zapłacić "kartą płatniczą" i przez konto "PayU".

Plus i Heyah

Także operator sieci Plus i Heyah daje nam możliwość zapłaty za doładowanie za pomocą konta bankowego, otwartego na terenie Polski, lub też kartą kredytową. Jest to korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób przebywających w kraju. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich tych, którzy wyjechali za granicę, a mają potrzebę doładować swoje bądź też czyjeś konto, niestety nie mają dostępu do tej usługi przez internet, ponieważ rzadko kto ma do dyspozycji polskie konto bankowe, chyba że należycie do wyjątków i karta kredytowa to nie problem.

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.