Fonmoney -

Obchody 3. maja w kraju i za granicą

Serwis Fonmoney życzy swoim klientom miło spędzonego dnia 3. maja oraz całej majówki. Cały czas, także w dniach wolnych od pracy, istnieje możliwość doładowania polskiego telefonu na kartę przez internet na www.fonmoney.pl

W tym roku przypada 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. To już w roku 1791 uchwalono polską Konstytucję. Jan Matejko w roku 1891 uwiecznił na swoim obrazie to wydarzenie: król Stanisław August wchodzi do kolegiaty św. Jana Chrzciciela, gdzie Konstytucja zostanie zaprzysiężona przez Sejm. Marszałkowie Stanisław Małachowski i Kazimierz Nestor Sapieha są niesieni na rękach przez posłów sejmowych.

Rokrocznie obchodzi się to święto w całej Polsce poprzez organizowanie różnych wydarzeń patriotycznych. Choć nie zawsze tak było. Po odzyskaniu niepodległości w 1918, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe. Po II wojnie światowej obchodzone je do 1946. Dopiero w roku 1981 władze ponownie świętowały to historyczne wydarzenie, które w roku 1990 zostało przywrócone ustawą.

Dzień ten jest wolny od pracy. Rocznica ta łączy się w majówką. W długi majowy weekend można zorganizować sobie krótki urlop, spotkać z rodziną lub zorganizować jakąś wycieczkę. Osoby mieszkające za granicą często przyjeżdżają na te czas do Polski, aby odpocząć w ojczystym kraju. Natomiast wielu Polaków mieszkających w Polsce wypoczywa za granicą.

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.