Fonmoney -

Koniec opłat roamingowych w Unii Europejskiej!

TUTAJ WYGODNIE I KORZYTNIE DOŁADUJESZ TELEFON NA KARTĘ koniec Roaming484x252pxLepszej wiadomości już dawno nie słyszeliśmy: 30 czerwca 2015 roku przedstawiciele Parlamentu Europejskiego ogłosili zniesienie opłat za rozmowy telefoniczne w roamingu od 15 czerwca 2017 roku. Oznacza to, że będąc za granicą (na terenie UE), za połączenia czy przesyłanie danych zapłacimy tyle samo, ile płacimy za te usługi, będąc w swoim kraju. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej. Wprawdzie operatorzy sieci wywalczyli pewne zabezpieczenia chroniące przed nadmiernym telefonowaniem, które nie odbywa się w ramach okazyjnych wyjazdów, ale mimo to już za dwa lata miliony Polaków (i nie tylko) mieszkających za granicą będą mogli jeszcze taniej i dłużej rozmawiać ze swoimi bliskimi w Polsce. Natomiast już od połowy 2016 roku użytkownicy telefonów komórkowych zapłacą znacznie mniej za rozmowy prowadzone za granicą. Obniżka będzie spora: maksymalnie 5 eurocentów za minutę połączenia telefonicznego i za megabajt przesłanych danych oraz 2 eurocenty za wysyłanie SMS-ów. Obecnie opłaty te wynoszą 19 eurocentów za minutę rozmowy, 6 eurocentów za SMS i 20 eurocentów za przesyłanie danych. Jesteśmy ciekawi, jak ceny będą wyglądały za dwa lata.

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.