Fonmoney -

Jak zamówić nową kubańską kartę AIS USD (MLC)?

Karty AIS są popularnym środkiem płatniczym na Kubie. W tej chwili w obiegu są dwie karty: niebieska AIS w walucie CUC oraz zielona AIS w nowej walucie USD (MLC). Jeśli twój odbiorca/odbiorczyni na Kubie posiada już którąś z kart, możesz bez problemu wysłać pieniądze na tę kartę w Fonmoney. Transfery na karty AIS trwają 24-72 godziny w dni robocze.

 

Jeśli natomiast osoba na Kubie nie ma jeszcze karty AIS w USD, to bezpiecznie i wygodnie możesz zamówić taką kartę w naszym serwisie. Wystarczy, że nadasz transakcję dla swojego odbiorcy/odbiorczyni z wybraną przez Ciebie kwotą zasilenia karty, a my przekażemy ją bezpośrednio do Fincimexu. Ta kubańska instytucja jest odpowiedzialna za wystawianie kart AIS. Czas oczekiwania zależy od prowincji, w której znajduje się osoba czekająca na nową kartę.

 

Dzięki zielonym kartom AIS w USD Kubańczycy i Kubanki mogą dokonywać zakupów we wszystkich sklepach MLC na Kubie, które to akceptują płatności tylko w USD (MLC). Ponadto za pomocą tych kart można wypłacać na Kubie gotówkę w CUC w bankomatach. Należy tylko zwrócić uwagę, czy z tą usługą nie wiąże się jakaś dodatkowa prowizja ze strony banku.

 

Fonmoney zapewnia bezpieczne i pozbawione ryzyka przelewy na Kubę. Gwarantujemy 100% zwrotu pieniędzy, gdyby z jakiegoś powodu transakcja nie doszła do skutku. Ponadto nasze biuro obsługi otacza naszych klientów i klientki opieką i jest do dyspozycji na każdym etapie zamówienia. Odwiedź naszą stronę internetową (tutaj), aby zamówić zieloną kartę AIS USD (MLC). W odpowiednie miejsce wpisz kwotę, którą chcesz wysłać, następnie zaznacz opcję "Utwórz nową kartę" oraz wprowadź dane odbiorcy/odbiorczyni. Sprawdź przy tym, czy wszystkie dane są poprawne, aby uniknąć ewentualnego opóźnienia w wystawieniu karty. I to wszystko. Na koniec zapłać za transakcję. Od tego momentu oczekuj na wiadomości od nas. Będziemy informować Cię o statusie transakcji.

 

Co oznacza MLC? Co to jest zielona karta AIS USD (MLC)?

MLC to skrót od Moneda Libremente Convertible. Kubański rząd wprowadził tę walutę, aby można było nią płacić w specjalnych sklepach. Rząd chce w ten sposób ukrócić wymianę amerykańskich dolarów USD i innych obcych walut na czarnym rynku. Waluta USD MLC istnieje tylko wirtualnie, nie można wypłacić jej w bankach i bankomatach. Dlatego wypuszczono na rynek zielone karty AIS w walucie USD MLC. Można również wysyłać pieniądze na konta bankowe, które są prowadzone w tej walucie - Fonmoney także oferuje tę możliwość. 

Dlaczego wszyscy na Kubie chcą nagle mieć zieloną kartę AIS USD (MLC)?

W połowie lipca 2020 kubański minister gospodarki Alejandro Gil ogłosił w telewizji państwowej, że zostanie zniesiony 10% podatek od wymiany dolarów amerykańskich na Kubie. Jednocześnie 72 sklepy na Kubie zaczną akceptować zieloną kartę AIS jako metodę płatności. Od czasu obniżenia 10% podatku zielona karta AIS USD (MLC) stała się bardzo popularna na wyspie. Mieszkańcy i mieszkanki Kuby zaczęli na gwałt potrzebować nowych kart AIS. Fonmoney ma doświadczenie w wysyłaniu USD MLC na Kubę od początku 2020 roku. W Fonmoney możesz zarówno zamówić nową kartę AIS, jak i doładować istniejące karty.

 

Jak mogę utworzyć zieloną kartę AIS USD (MLC) na Kubie?

Najpierw zaloguj się lub zarejestruj się w Fonmoney, jeśli nie masz jeszcze konta w naszym serwisie. Następnie wybierz kraj "Kuba" oraz opcję "Utworzenie nowej karty AIS w USD". Kolejno wpisz kwotę, którą chcesz wysłać oraz dane odbiorczyni/odbiorcy na Kubie. Uwaga: Zwróć uwagę, aby wprowadzić poprawnie wszystkie dane: imiona, nazwiska, adres, numer telefonu, numer dowodu osobistego. Ostatnim krokiem jest zapłata za przelew. W chwili obecnej  Fincimex potrzebuje na wystawienie nowej karty 25 dni roboczych w Hawanie i 45 dni roboczych w innych prowincjach. 

 

Jak mogę doładować zieloną kartę USD (MLC) AIS na Kubie?

Jeśli Twój kubański odbiorca/kubańska odbiorczyni posiada już kartę AIS, możesz wysłać mu/jej pieniądze szybko i wygodnie w Fonmoney. Na podstawie numeru karty AIS nasz system rozpoznaje, czy wysyłasz pieniądze na niebieską kartę w USD (MLC), czy na zieloną w CUC. 

Tak, jak przy utworzeniu nowej karty AIS, musisz zalogować się do swojego konta w Fonmoney, wybrać opcję "Przelew na kartę AIS w USD", wprowadzić numer istniejącej karty AIS oraz dokonać zapłaty. Fincimex doładowuje kartę w ciągu 24-72 godzin w dzień roboczy.

 

Czy na Kubie można wypłacić pieniądze z zielonej karty AIS w USD?

Generalnie wypłata pieniędzy z karty AIS w bankomacie jest możliwa. Jednak trzeba pamiętać, że bankomat wyda banknoty w walucie peso (CUP). USD (MLC) jest walutą wirtualną i nie ma możliwości posiadania jej w gotówce. Dodatkowo bank może pobrać prowizję za wybranie pieniędzy z zielonej karty AIS. W celu wypłaty pieniędzy z bankomatu zalecamy korzystanie z niebieskich kart AIS.

 

 Zamów nową kartę AIS lub wyślij pieniądze na istniejącą kartę!

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.